Program cyfrowa gmina

Cyfrowa gmina


Pozyskaj 100% dotacji na zakup oprogramowania i cyfryzację gminy.

Wartość dofinansowania:
od 100 000 do 2 000 000 zł.

Pozyskaj dotacje

O programie
Cyfrowa
Gmina

Ostatni czas pandemiczny pokazał, że wykorzystywanie cyfrowych technologii znacznie usprawnia procesy urzędowe. W ten sposób samorządy mogą efektywniej badać i reagować na potrzeby mieszkańców. Dlatego też działania urzędów w dużej mierze zostały przeniesione do sieci. Przygotowanie gmin do zmiany sposobu pracy stawia przed nimi wiele wyzwań. Najczęstszym problemem, który napotykają samorządy na tym etapie to brak odpowiedniego oprogramowania.

W związku z powyższym, polski rząd postanowił przeznaczyć miliard złotych na program „Cyfrowa Gmina”, który ma na celu wsparcie finansowe cyfryzacji w gminach. O dofinansowanie mogą ubiegać się wszystkie gminy w Polsce (miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie).

Najważniejsze dokumenty związane z programem:

Regulamin programu
Lista uprawnionych gmin
Wzór do wyliczenia poziomu dotacji

Jak wykorzystać dotacje?

Uzyskane środki będzie można przeznaczyć między innymi na:

  • zakup oprogramowania i licencji niezbędnych do realizacji e-usług oraz zdalnej pracy,
  • zakup usług chmurowych, zakup usług SaaS umożliwiających zdalną pracę, 
  • zakup szkoleń w zakresie obsługi nabytego oprogramowania, licencji.

Nasza firma od wielu lat wspiera w rozwoju cyfrowym setki lokalnych samorządów. Dlatego w ramach realizacji grantu proponujemy Państwu oprogramowanie, które doskonale wpisują się w celowość i zakres tego projektu.

Nasze oprogramowanie dostępne w ramach programu

Na co można pozyskać grant Cyfrowa Gmina?

Budżet obywatelski

Budżet Obywatelski

Najbardziej rozbudowane narzędzie do obsługi procesu Budżetu Obywatelskiego na polskim rynku, które organizuje i porządkuje wszystkie działania związane z przeprowadzeniem tego procesu.
Z naszej platformy skorzystało już kilkaset samorządów w całej Polsce. Współpracujemy zarówno z małymi gminami wiejskimi, jak i dużymi miastami czy województwami. Przeprowadzimy Państwa przez cały proces BO. Od przygotowania regulaminu, przez asystę techniczną po przygotowanie infografik z podsumowaniem głosowania. Zobacz demo

Zielony Budżet Obywatelski

Platforma Zielony Budżet ma na celu wsparcie urzędów w zdiagnozowaniu potrzeb mieszkańców w zakresie ekologii, ochrony środowiska i estetyki najbliższego otoczenia. Wspólnie z samorządami możemy dotrzeć do mieszkańców, angażując ich w świadomy proces decyzyjny związany z przemyślanym i atrakcyjnym zazielenianiem miasta/gminy. Zobacz demo
Zielony budżet obywatelski
Konsultacje społeczne

Konsultacje Społeczne

Dzięki platformie mogą Państwo tworzyć otwarte lub zamknięte konsultacje społeczne (skierowanych do wybranych grup respondentów jak mieszkańcy wybranego osiedla, czy organizacje pozarządowe). Do komunikacji z mieszkańcami mogą Państwo wykorzystać moduł ankiet lub moduł komentowania projektów uchwał. Wyniki konsultacji są natychmiast podsumowane w automatycznych raportach DOCX i PDF. Zobacz demo

Prezentuj Budżet JST

System prezentuje wydatki i dochody samorządu. W ciekawy i interaktywny sposób uświadamia mieszkańcom, skąd samorząd bierze pieniądze i dlaczego warto płacić podatki w swoim miejscu zamieszkania. Zobacz demo
Prezentuj budżet JST
System gospodarki odpadami

System Gospodarki Odpadami

To platforma wspierająca zarządzanie gospodarką odpadami. Pozwala na pobranie harmonogramu wywozu odpadów komunalnych, ustawienie powiadomień o kolejnym wywozie czy terminie opłat za odpady, informuje gdzie znajdują się punkty odbioru odpadów oraz uczy jak segregować odpady.

System Obsługi Zgłoszeń

Elastyczne i efektywne narzędzie do obsługi zgłoszeń (problemów, propozycji i pytań). Zamiast skomplikowanej procedury mieszkaniec może wysłać do urzędu krótką informację o istniejącym problemie z dokładną lokalizacją, opisem czy dokumentacją fotograficzną. Dzięki naszej platformie ta informacja natychmiast trafi do odpowiedniej jednostki lub komórki w urzędzie, a autor zgłoszenia może monitorować przebieg jego realizacji. Zobacz demo
System obsługi zdarzeń
Młodzieżowa rada

Młodzieżowa Rada

Przyjazna aplikacja, która pozwala w prosty sposób przeprowadzić wybory do młodzieżowej rady miasta, gminy lub młodzieżowego sejmiku województwa. Aplikacja ułatwia uczniom zgłaszanie swoich kandydatur, zapewnia promocję tych kandydatur oraz umożliwia internetowe głosowanie w wyborach. Zobacz demo

Mapa Inwestycji

Platforma pozwala na atrakcyjne i czytelne zaprezentowanie na mapie oraz liście wszystkich inwestycji, które były, są lub będą realizowane w Państwa samorządzie. Mapa prezentuje różne rodzaje inwestycji, które można filtrować według statusu, terminu realizacji, źródeł finansowania czy kategorii.
Mapa inwestycji
Sygnaliści

Sygnalista w Samorządzie

Sygnalista w Samorządzie to aplikacja internetowa, która pozwala na bezpieczne i anonimowe obsługiwanie zgłoszeń sygnalistów. System pomaga zapewnić zgodność z wymogami unijnej dyrektywy, która nakłada na samorządy obowiązek stworzenia odpowiedniego, wewnętrznego sytemu zgłaszania nieprawidłowości.

Dodatkowe informacje o konkursie

Cel dotacji w konkursie Cyfrowa Gmina

Głównym założeniem konkursu jest wsparcie w procesie cyfryzacji Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz zwiększenie ich cyberbezpieczeństwa. Wsparcie finansowe będzie można uzyskać na projekty związane z cyfryzacją urzędów JST i jednostek im podporządkowanych oraz nadzorowanych poprzez zakup sprzętu informatycznego, oprogramowania czy licencji potrzebnych do pracy i edukacji zdalnej oraz realizacji e-usług. Dofinansowanie obejmuje również edukację cyfrową dla JST w obszarze obsługi zakupionego sprzętu, oprogramowania i licencji.

Jakiej wysokości wsparcie można uzyskać?

Dla jednej gminy minimalna wysokość grantu to 100 000 zł, zaś maksymalna 2 000 000 zł. Z chwilą uruchomienia naboru zostanie opublikowana dokumentacja techniczna, w której będzie wskazana maksymalna wysokość grantu dla każdej gminy indywidualnie.

Harmonogram konkursu

Konkurs będzie składał się z 3 rund. Każda gmina zostanie przydzielona do jednej rundy. 18 października poznamy listę gmin biorących udział w pierwszej rundzie. Tego dnia również zostanie uruchomiony pierwszy nabór, który będzie trwał jedynie 30 dni. 

Zaufali nam

Mazowsze Małopolska Pomorze zachodnie Dolny śląsk Częstochowa Dąbrowa górnicza Olsztyn Koszalin Sopot Legnica

Wybierz system, na który chcesz pozyskać dotację

Bezpłatne konsultacje w sprawie wniosku o dotację

Adres

MediaPark Sp. z o.o.
Ul. Trylińskiego 10
10-683 Olsztyn

Biuro obsługi klienta

690 504 565 bok@media-park.pl

Współpraca / zapytania ofertowe

507 857 686 kontakt@media-park.pl
Wiadomość wysłana
Wiadomość została wysłana.
Dziękujemy!

Formularz kontaktowy